Rajd górski

W dniach 7-8.11 odbył się rajd górski zorganizowany przez AEGEE-Gliwice. Uczestnicy mieli do pokonania bardzo wymagającą trasę od Zwardonia, poprzez Wielką Raczę do Wielkiej Rycerzowej z noclegiem w Bacówce PTTK na Rycerzowej. Po drodze wszyscy mieli możliwość zjedzenia ciepłego posiłku w schronisku na Wielkiej Raczy, by następnie przejść pod osłoną nocy do miejsca noclegu.

Sama trasa zapewniła niezwykłe widoki na szczyty Beskidu Żywieckiego oraz Tatry, które także były widoczne w drugi dzień. Rajd nocny był nie tylko przygodą, ale i nie lada wyzwaniem, które zapadnie w pamięci wszystkim. Na miejscu w schronisku na uczestników czekało wiele zabaw i gier integracyjnych w specjalnie przygotowanym na nasze potrzeby szałasie, gdzie zjedliśmy smaczne kiełbaski, które sobie upiekliśmy. Na zakończenie odbył się konkurs rysunku, który polegał na narysowaniu schroniska, które widzieliśmy pod osłoną nocy. Prace zostały ocenione przez niezależną komisję, która stacjonowała w bacówce. Po zakończeniu konkursów następnie dołączyła do wspólnej zabawy.  Powyższe konkursy wyłoniły zespół, który poprzez wzajemną współpracę oraz umiejętności zdobył najwięcej punktów oraz otrzymał nagrody ufundowane przez sklep tuttu.pl, głównego sponsora rajdu.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracach zespołowych, natomiast wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy ukończenia rajdu, który był nie tylko wyzwaniem fizycznym, ale także możliwością przełamania wewnętrznych barier co do naszych możliwości!