Summer Universities

timeline2015

Summer Universities to największy międzynarodowy projekt AEGEE, realizowany corocznie przez lokalne oddziały AEGEE w całej Europie.

„Summery” to średnio dwutygodniowe obozy letnie organizowane przez studentów dla studentów. Dzięki akcji mamy możliwość zapoznania się z kulturą i obyczajami odwiedzonego regionu, zwiedzenia niezwykłych miejsc, nauki języków, a także poznania niesamowitych osób.

Summer Universities 2015

W tym do wyboru jest 69 różnych summerów. Wśród z nich znajdują się obozy w całej Europie, w tym jeden z najpopularniejszych – Transsiberian DREAM vol. 7 Far East Movement.

Lista wszystkich Summer Universities.

Jeśłi masz pytania skontaktuj się z nami: office@aegee-gliwice.org.

AEGEE Gliwice w swojej historii organizowało Summer University sześciokrotnie, a ostatni miał miejsce w 2012 roku. Jeśli interesuje Cię, co się działo podczas ostatniego Summera organizowanego przez naszą antenę przeczytaj relację:

Travel Summer University „Cross the ECOpath In Central Europe!”

Travel Summer University zorganizowany został w 2012 roku przez AEGEE-Gliwice przy współpracy anten z Węgier (AEGEE-Piliscsaba) oraz Rumuni (AEGEE-Cluj-Napoca). Uczestnikom projektu zaproponowaliśmy nietypową wyprawę, dzięki której mogli zobaczyć świat z innej perspektywy.

tsu2013Podczas pobytu w Rumuni odbyły się warsztaty na temat świadomości ludzi o ratowaniu środowiska. Na Węgrzech członkowie innych anten zostali oprowadzeni po Budapeszcie przez ludzi bezdomnych, dzięki czemu mogli spojrzeć na życie w wielkim mieście od strony, której dotąd nie znali. Mieliśmy również okazję odwiedzić muzeum, w którym staliśmy się na pewien czas osobami niewidomymi.

Polska część projektu rozpoczęła się w Krakowie, gdzie uczestnicy udali się do Parku Edukacji Rozwojowej, a także zobaczyli unikalną wystawę Milenijnych Celów Rozwoju. W drodze do Wisły odwiedziliśmy obóz zagłady w Oświęcimiu.

Podczas pobytu w Beskidach uczestnicy musieli w ciężkich warunkach przeżyć całą noc, a także zmierzyć się z niebanalnymi zadaniami. Również w ramach projektu odbył się wyjazd do kopalni Guido oraz wykład poświęcony ekologii i ochronie środowiska.

Zorganizowany przez nas projekt został oceniony na drugim miejscu spośród wszystkich polskich Summerów.