Nasza działalność

Nasze cele statutowe realizujemy przede wszystkim poprzez organizowanie różnego rodzaju projektów oraz wydarzeń kulturalnych. W tym dziale zapoznasz się z organizowanymi przez nas projektami, zarówno tymi, które miały miejsce niedawno, jak i bardziej odległymi.

 

Projekty cykliczne:

Summer Universities  to największy międzynarodowy projekt AEGEE, realizowany corocznie przez lokalne oddziały AEGEE w całej Europie.

„Summery” to średnio dwutygodniowe obozy letnie organizowane przez studentów dla studentów. Dzięki akcji mamy możliwość zapoznania się z kulturą i obyczajami odwiedzonego regionu, zwiedzenia niezwykłych miejsc, nauki języków, a także poznania niesamowitych osób.

AEGEE-Gliwice w swojej historii organizowało Summer University sześciokrotnie, a ostatni miał miejsce w 2012 roku. Jeśli interesuje Cię, co się działo podczas ostatniego Summera organizowanego przez naszą antenę przeczytaj relację.

 

Targi Organizacji Studenckich, czyli popularny TOST, ma na celu zapoznanie studentów (szczególnie tych nowych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze studiami ) z działającymi na naszej Uczelni organizacjami studenckimi. Chcemy ich także przekonać, że działalność w którejś z organizacji jest świetnym sposobem na zdobycie nowej wiedzy i doświadczeń oraz rozwój osobisty.  Głodni studenci mogą się także posilić tytułowym tostem, będącym jedną z atrakcji.

 

Local Training Course – LTC jest najczęściej trzydniowym projektem szkoleniowym, dzięki któremu nowi członkowie naszej organizacji mogą zaznajomić się z różnymi aspektami działalności w organizacji. Uczestnicy poznają podstawy zarządzania projektami, pozyskiwania funduszy i negocjacji, public relations i autoprezentacji, czy logistyki.  Ponieważ nauka odbywa się głównie poprzez realizację zadań praktycznych uczestnicy nie muszą obawiać się nudy. LTC to jednak nie tylko szkolenie, ale także świetna okazja na bliższe poznanie i integrację z pozostałymi członkami AEGEE-Gliwice.

Ostatnia edycja (13.11-15.11.2015)  odbyła się w Bielsku-Białej, Wapienicy. Uczestnicy zmierzyli się na przykład z trudną sztuką budowy akweduktu, czy negocjacji z bezwzględnym partnerem biznesowym. Zorganizowaliśmy także drugi poziom szkolenia dla bardziej zaawansowanych członków, obejmujący m.in. zarządzanie zespołem, czy techniki motywacji.

 

ReAnimacje – Projekt Dni Kultury Studenckiej „ReAnimacje” jest organizowany od 2005 roku na terenie Politechniki Śląskiej. Celem projektu jest zaprezentowanie szerszemu gronu wszelkiego rodzaju działań artystycznych i zainteresowań studentów naszej Uczelni. Podczas projektu studenci mają możliwość wzięcia udziału w rozmaitych warsztatach artystycznych (np. muzycznych, kuglarskich, bębniarskich, czy grafitti), a także obejrzenia występów muzycznych, teatralnych czy fire-show. Do tej pory projekt odbył się siedmiokrotnie, a ostatnia edycja miała miejsce w 2012 roku.

ReAnimacje w 2012 roku.

 

Projekty niecykliczne:

Studenci wspólnie przeciw białaczce – akcja organizowana przy współpracy z fundacją DKMS oraz studentami z kilkunastu miast w całej Polsce akcja, mająca na celu zachęcenie ludzi do podjęcia decyzji o rejestracji jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Chcieliśmy także wpłynąć na wyższą świadomość społeczną oraz walczyć z powszechnymi mitami, że czynności towarzyszące oddawaniu szpiku są bolesne lub niebezpieczne.  Projekt „Studenci wspólnie przeciw białaczce” otrzymał Honorowy Patronat Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej, która tym samym obdarzyła nas ogromnym zaufaniem.

 

Sylwester 2012 z AEGEE-Gliwice. W dniach 30.12.2012-1.01.2013 organizowaliśmy bal sylwestrowy dla Aeżaków z całej Polski oraz Europy. Ponad 150 osób wzięło udział w niezapomnianej dwudniowej imprezie kończącej 2012 rok! 30 grudnia odbyła się pierwsza impreza tematyczna pod nazwą „Red(love) Party, w Klubie Studenckim „Spirala”. Następnego dnia wspólnie z innymi antenami pożegnaliśmy rok 2012 i przywitaliśmy rok 2013 pod hasłem „Olympics Party”. Oprócz samych imprez nie zabrakło także innych atrakcji jak na  przykład gra miejska, czy pokaz filmowy.

 

Zumba z AEGEE-Gliwice bezpłatne  warsztaty taneczne z profesjonalną instruktorką Zumby dla wszystkich studentów. Celem projektu było promowanie zdrowego trybu życia oraz aktywnego spędzania wolnego czasu. Chcieliśmy także rozruszać i rozgrzać studentów podczas mroźnej zimy.

 

Wcześniejsze projekty:

Do największym projektów realizowanych przez naszą antenę w ostatnich latach zaliczyć można: European Ideas Factory 2010 oraz European Boards’ Meeting 2007.

Archiwum wszystkich projektów realizowanych przez AEGEE-Gliwice do 2012 roku.