Kim jesteśmy?

Kilka słów o AEGEE

AEGEE (Association des Etats Généraux des Etudiants de l’Europe – Europejskie Forum Studentów) jest studencką organizacją promującą współpracę, komunikację i integrację młodych ludzi w Europie. Jest to największe studenckie stowarzyszenie interdyscyplinarne w Europie liczące 13.000 członków, działających w ponad 200 miastach uniwersyteckich w 40 krajach europejskich. Jako pozarządowa, niezależna politycznie, świecka organizacja non profit, jest otwarta na studentów wszystkich kierunków i dyscyplin.  AEGEE,  założone w 1985 roku w Paryżu, wciela w życie ideę zjednoczonej Europy. Szeroko rozpowszechniona działalność studentów stwarza doskonałe możliwości współpracy przy międzynarodowych projektach, takich jak: konferencje, seminaria, wymiany, szkolenia, Uniwersytety Wakacyjne (Summer Universities), wyjazdy studyjne (Case Study trips) oraz spotkania grup roboczych dla młodych ludzi i wolontariuszy z 40 krajów europejskich.

Struktura AEGEE nie posiada poziomu narodowego i przedstawia się następująco: poziom europejski, który przede wszystkim sprawuje kontrolę nad całością działań podejmowanych przez wszystkie anteny oraz poziom lokalny tworzony przez poszczególne anteny, czyli lokalne oddziały AEGEE. Są one niezależne, posiadają własny Zarząd oraz plan realizowanych projektów. Pomimo swej autonomiczności każda z anten wypełnia założenia i cele AEGEE z przystosowaniem do potrzeb i możliwości regionu. AEGEE-Gliwice jest właśnie jedną z takich anten.

Garść informacji o AEGEE-Gliwice

AEGEE-Gliwice jest anteną działającą od 1992 roku przy Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Posiada własny Statut, który reguluje najważniejsze zasady działalności anteny oraz Zarząd, który sprawuje nad wszystkim pieczę. Jest organizacją pozarządową, nie prowadzącą działalności gospodarczej.

Obecnie skupiamy 30 członków i mamy w swoim dorobku wiele interesujących projektów zarówno na poziomie regionalnym jak i ogólno-europejskim, np.: organizacja dwutygodniowych wakacji dla grupy studentów z różnych państw Europy – Summer University bądź Targów Organizacji Studenckich TOST, ogólnodostępnego kursu Zumby, LTC (Local Training Course) w Ustroniu, akcji „Studenci przeciw białaczce”.

Członkowie AEGEE-Gliwice zajmują się organizacją wielu przedsięwzięć ale przede wszystkim tworzą zgraną grupę chętnych do działania młodych ludzi. Razem z nami możesz nauczyć się tajników Public Relations, pozyskiwania funduszy wraz z Fundraiserami bądź spełniać się jako członek grupy Human Resources. Możesz zostać koordynatorem własnego projektu i wcielić w życie własne wizje projektowe. Ale, co najważniejsze, z nami będziesz się świetnie bawił, poznasz wielu ciekawych ludzi i poszerzysz własne horyzonty.

Zachęcamy do przeczytania informacji o naszych projektach i skontaktowania się z nami 😉

Struktura AEGEE-Europe:

struktura